דוד מימוני - מאלף כלבים 054-2233131

חוקים גבולות ומגבלות כן כן גם כלבים צריכים…!

כמו בכל בית מתוקן קיימת היררכיה של "מנהיגים ומונהגים" כגון בבית- ההורים מחליטים את חוקי הבית .
בעבודה יש בוס שהוא מחליט מי עושה מה, מתי, ואיך. חוקי תנועה בכבישים וכו'…
גם לכלב חייבת להיות חוקיות כמו בלהקה בטבע (אכתוב בקרוב מאמר "אופי הלהקה") כלב שחי בצורה מבוייתת כלומר איתנו בבית או בחצר צריך לדעת שיש חוקים גבולות ומגבלות.
כשאנחנו מאנישים (מייחסים לו חשיבות של אדם) את הכלב שלנו אנו מזיקים לו מאוד וממש לא מרחמים עליו זה בדיוק הפוך לחלוטין ממה שבני האדם חושבים שהכלב צריך "חופש", כפי שאתם מבינים ילד שיחיה בבית ויעשה ככל העולה על רוחו ויגידו בקול רגוע ושליו "עזוב הוא ילד קטן תניח לו" אם זה ימשך לאורך זמן זו תהיה פעולה הרסנית ואכזרית שאין כמוה מכוון שלא רק כל הסובבים אותו יסבלו אלא הוא בעצמו וזו תהיה פעולה מתירנית שתהיה הרסנית נורא בעתיד,אני ניראה קצת מגזים…המאמר הנ"ל בא בעקבות כל סיפורי הנשיכות והאגרסיה שאנו צריכים לטפל בהם כמעט כל יום בארץ ובחו"ל.
בקיצור נמרץ אצל כלבים זה דומה מאוד אך שונה במקצת,
רצוי שכלב יאכל בזמנים קבועים, יצא בזמנים קבועים, וחשוב שידע ליישם פקודות כאלה ואחרות ושידע מי המנהיג. ברגע שאני קובע לכלב את סדר היום שלו והוא לא קובע לי את סדר היום זו כבר התחלה טובה.
מכוון שאנו והכלבים מדברים בשפה שונה חשוב מאוד לפנות למי שמכיר את שפת הכלבים, כן כן לא טעיתם זה אנחנו"WE SPEAK YOUR DOGS LANGUAGE"
כלב לא יודע מה רוצים ממנו בלי שיעבור סדרת שיעורים שילמד בה מה אנו רוצים שיעשה או שלא יעשה.
כלבים בטבע מונהגים ע"י מנהיג בצורה טבעית, האינטואיציה שלהם מחייבת אותם להיות מונהגים או מנהיגים ,יש לציין שבטבע לא כל כלב ידע להנהיג להקה. ופה מתחילה הבעיה שאם אנו בבית לא המנהיגים של הכלב שלנו והוא בוחר להיות מנהיג אז מתחילה בעיה מאוד גדולה זה כמו לתת לילד בגיל 17 לנהל את ארה"ב הוא נורא יתבלבל ילחץ וכו' זה בדיוק מה שקורה לכלב שלנו שאנו לא תופסים את מקום המנהיג.
אז אם אנו לא נהיה מנהיגים הוא יקח את זה לעצמו משהו שיכול לגרום הרבה מאוד בעיות כגון רכושנות לעצמות, משחקים,אנשים, או לטריטוריה למשל אם הוא על הספה אז לאף אחד אחר אסור לשבת שם כרגע כי הוא יגרגר או ינשך כי זה שלו!! ,או לאוכל וכד'
הדברים נשמעים מוכרים ולמדנו להסתדר איתם.
זו סכנה מאוד מאוד גדולה לחיות עם כלב שאין לו גבולות שבעצם הוא מנהיג את הלהקה כרצונו והוא ממש לא יודע לעשות את זה.
זה יכול לגרום לאגרסיה, קיבעון, אובססיה ועוד בעיות פסיכולוגיות של חוסר איזון.
למשל כלב צריך לדעת שכשהולכים איתו הוא לא מתרחק יותר מ- 10 מטר מהמנהיג שלו, אסור לכלב למשוך ברצועה אני מוציא אותו לטיול ולא הוא אותי!
הכלב חייב להקשיב לי כשאני קורא לו לבוא אלי גם אם יש דברים מעניינים יותר ממני,
לתת לכלב לרחרח כל פינה ולהמתין לו שיסיים זו לא "נחמדות" זה מוכיח שהוא מנהיג הלהקה, להקת כלבים בטבע שיוצאת לחפש טרף אחרי המנהיג אין דבר כזה שכל אחד יעצור "לסידורים" כולם ממשיכים אחרי המנהיג זה ברור להם!
הרבה אנשים תמהים למה צריך לשלם למאלף כסף כדי שיעשה להם שיעור איך לטייל עם הכלב.אז צריך להבין שזה ממש אומנות,
*כלב שהולך לפניך ומושך לאן שהוא רוצה , הוא מנהיג הלהקה!
*כלב שיוצא לפניך מהבית, הוא מנהיג הלהקה!
*כלב שנכנס הביתה לפניך, הוא מנהיג הלהקה!
*כלב שנובח והוא נורא "חמוד" וכך הוא אומר לך להביא לו אוכל, הוא מנהיג הלהקה!
*כלב שמעיר אותך ב-4:30 בבוקר שתוציא אותו להשתין, הוא מנהיג הלהקה!
*כלב שמחליט איפה הוא ישן בבית ואף אחד לא מעיז להזיז אותו משם, הוא מנהיג הלהקה!
אלו מקצת הסימנים שתדעו מה ההיררכיה שלכם בלהקה הפרטית שלכם בבית

חבר'ה הדברים מוכרים וידועים ואני יכול להבטיח שכמעט כל מקרה הנשיכות והתקיפות שהיו ע"י כלבים נבעו מהבעיה הזו פנו לעזרה אם אתם מזהים כאלה התנהגויות אל תגידו לי זה לא יקרה..

WOOF DOGS Israel- מאלפי כלבים ומומחים לפתרון בעיות התנהגות 0542233131

Tags: , , ,

Comments are closed.