דוד מימוני - מאלף כלבים 054-2233131

טיפוח הכלב

דיברנו מזה בעבר בקצרה נמרצת ועכשיו שוב.., בקצרה קצת פחות נמרצת.

רוב הכלבלבים יהנו מסירוק הפרווה כל עוד בחרתם במברשת או מסרק מתאימים שאינם שורטים.
סרקו את הפרווה נגד כיוון הפרווה ולאחר מכן עם כיוון הצמיחה שלה לפחות פעם בשבוע,או מידי יום בגזעים ארוכי פרווה.
תהליך הטיפוח מסייע לשמירת הבריאות ומטפח את הקשר בינכם לבין הגור.
בנוסף מאפשר לכם בחינה של מצב העור והפרווה וזיהוי מפגעים כגון פרעושים,קשרים בפרווה, פציעות או גירוי עורי, מומלץ לעשות בדיקה גופנית אחת לשבוע, כפות רגליים, עיניים, אוזניים, חניכיים וכו' (שאין פציעות, קוצים, זכוכיות, שבבי עץ וכדו')

טיפול בפה והשיניים:
החניכיים אמורים להיות וורדרדים ובריאים והשיניים נקיות ונטולות אבן שן.אין כל קושי לצחצח את שיניו של הכלבלב בררו אצלינו כיצד עושים זאת.

קיצוץ הציפורניים:
ניתן לקצוץ ציפורניו של הכלב בעזרת קוצץ ציפורניים מיוחד לכלבים. פנו אלינו או שהווטרינר יסביר לכם כיצד עושים זאת.

ניקיון האוזניים:
אוזני הכלב אמורות להיות נקיות ללא הפרשות או ריחות רעים.
תוכלו להשתמש בצמר גפן בכדי לנגב בעדינות את פנים האוזן, אך לעולם אל תשתמשו במקלונים עם ראשי צמר גפן,שכן אלה עלולים לגרום נזק לעור התוף

עיניים:
על העניים להיות נוצצות וצלולות. ניתן להסיר הפרשות בעדינות בעזרת צמר גפן טבול במים פושרים. השתמשו בצמר גפן חדש לכל עין ונגבו מזווית העין הקרובה אל האף וכלפי חוץ.

אף:
בד"כ אין צורך לנקות איזור זה אך אם הבחנתם בהפרשה או בפצע,פנו לווטרינר לייעוץ (האף בד"כ צריך להיות לח, לא רטוב מידי ולא יבש, לעיתים האף מתלכלך עם בוץ או חול ויש לנקות עם צמר גפן כמו את העיניים.

רחצה:
בוודאי קשה לכם להאמין לכך,אך גורי כלבים הינם דיי מוכשרים בכל הנוגע להתלכלכות. תוכלו לרחוץ את גורכם בשימוש בשמפו מיוחד לגורי כלבים (או שמפו לתינוקות ג'ונסון) ,יש לשטוף את השמפו היטב. יבשו אותו בעזרת מגבת בלבד- לעולם אל תפנו אליו מייבש שיער שכן עורו נכווה בקלות רבה

WOOF DOGS Israel- מאלפי כלבים ומומחים לפתרון בעיות התנהגות 0542233131

Tags: , ,

Comments are closed.