דוד מימוני - מאלף כלבים 054-2233131

אלרגיה לכלבים, כן כן יש דבר כזה

14.10.15

היי זה שוב אני והפעם אלרגיה לכלבים כן כן יש דבר כזה (לצערנו כמובן!!) הרבה אנשים שואלים אותי לגבי כל הנושא של אלרגיות לכלבים אז..זה מאמר מתוך תשובה שעניתי למישהי ששאלה מה עושים אם אני אלרגית לכלב שלי?!?(היא נאלצה למסור אותו) אז..כמה דברים לפני שבוחרים כלב  

חוקים גבולות ומגבלות כן כן גם כלבים צריכים…!

14.10.15

כמו בכל בית מתוקן קיימת היררכיה של "מנהיגים ומונהגים" כגון בבית- ההורים מחליטים את חוקי הבית . בעבודה יש בוס שהוא מחליט מי עושה מה, מתי, ואיך. חוקי תנועה בכבישים וכו'... גם לכלב חייבת להיות חוקיות כמו בלהקה בטבע (אכתוב בקרוב מאמר "אופי הלהקה") כלב שחי בצורה מבוייתת כלומר איתנו בבית או בחצר צריך לדעת שיש חוקים גבולות ומגבלות.  

ת״ז כלבית הידעת?!

14.10.15

כמו שכבר אמרנו החוש החשוב והדומיננטי עבור הכלב הוא חוש הריח. לסימון הטריטוריה שלהם כלבים משאירים ״כרטיס ביקור״ סימון ריח הנותן מידע אודות מעמדם בלהקה, מין, גזע, מצב בריאותי, גיל ועד לפרטים מדויקים כמו אופי הכלב.  

אז מה לא עושים כשפוגשים כלב?!

14.10.15

אמרנו מה כן עושים כשפוגשים כלב, ואיך פוגשים. עכשיו נסקור בקצרה מה לא עושים כשפוגשים כלב בפעם הראשונה: הרבה מבני האדם בארץ ובעולם כשפוגשים כלב ניגשים מיד ללטף אותו ולהשמיע לו כמה הוא חמוד חתיך וכו', 90% מהכלבים ירתעו מזה ויזוזו לאחור או יפנו את ראשם הצידה או למטה...  

אז איך חוש הריח קשור להיכרות עם הכלב?!

14.10.15

פה נסביר מה הוא "תקנון הכלבים העולמי" (תאמינו או לא הם בעצמם גילו לי),ואיך המפגש הראשון קשור בחוש הריח. *לפי "כללי הנימוס הכלביים" צריך לתת לכלב לרחרח אותך לפני שאתה יוצר איתו קשר עין דיבור או מגע, עד שהוא מסיים את הדיאגנוזה האפית שלו, התנהגות זו אופיינית גם בין כלבים לבני אדם ובין כלבים לכלבים, בקיצור הכלב רואה את העולם דרך האף וזה לא המקום  

טיפוח הכלב

14.10.15

דיברנו מזה בעבר בקצרה נמרצת ועכשיו שוב.., בקצרה קצת פחות נמרצת. רוב הכלבלבים יהנו מסירוק הפרווה כל עוד בחרתם במברשת או מסרק מתאימים שאינם שורטים. סרקו את הפרווה נגד כיוון הפרווה ולאחר מכן עם כיוון הצמיחה שלה לפחות פעם בשבוע,או מידי יום בגזעים ארוכי פרווה.  

אז כמו שהבטחנו הינה לכם רשימה של מזונות מסוכנים לכלב שלכם!!!

14.10.15

כתבה זו ארוכה אך יחד עם זאת מאוד נחוצה וחשובה לשמור על בריאות הכלבלב שלכם ולדעת במה אתם "מפנקים" את הכלבלב אז לפחות תקראו את הדברים הנחוצים יותר (שמות\סוגי המאכלים)  

השירותים שלנו

14.10.15

נכון, הרבה מהזמן אחד הדברים שהכי כיף לעשות הוא לתת לכלב לעשות מה שבא לו. אין כמו לראות את הכלב משחק, חוקר, רץ ומשתולל. אבל, יש מקרים שבהם נרצה לתקשר עם הכלב כך שיבין אותנו וימלא אחר פקודות בסיסיות וזו בדיוק מטרת האילוף הבסיסי – לייצר "ארגז כלים" המאפשר לבעלי הכלב לתקשר עם הכלב באופן מיטבי.  

צ'ופרים- עשה ואל תעשה

14.10.15

מומלץ!! אין מניעה לתת לכלבלב חטיפים מידי פעם, כל עוד זה אכן... מידי פעם! זה מפתה להאכיל אותו בשאריות מהצלחת שלנו, אך עודף צ'ופרים יגרמו לגורכם להשמין ויפרו את האיזון המדויק בתזונתו. מזון הגורים (איכותי) טעים כמו חטיף ובריא ביותר עבור הכלבלב.  

משקל הכלב

14.10.15

לסיוע בשמירה על משקל גוף תקין,אנו ממליצים כי: *תשקלו את הגור (בוגר) תקופתית *תתאימו את גודל הארוחה של הגור לפי גילו ומשקלו (כפי המלצות היצרן המופיעות על האריזה)