בית ספר לאילוף כלבים

אילוף כלבים דורש סבלנות, מסירות והבנה טובה של ההתנהגות הבסיסית של הכלבים. בית ספר לאילוף כלבים נועד לעזור לבעלי הכלבים להשיג את המטרות שלהם. החל מלימוד פקודות בסיסיות ועד לאימון מתקדם לעבודה בתפקידים מאתגרים וביטחוניים.

למה בית ספר לאילוף כלבים זה חשוב

ישנן גישות שונות לאילוף כלבים כשבשנים האחרונות יותר ויותר דוגלים במתן חיזוק חיובי לכלב. אין כל צורך ״לשבור״ את נפשו השובבה של הכלב כדי שהוא ידע לציית לפעולות כמו ״שב״, ״רגלי״, ״בוא״ ודומותיהן. כל כלב יכול להגיב בחיוב לבקשות אלו ולהתנהג בצורה חיובית בטיולים מחוץ לבית אך על מנת לעבור אילוף מוצלח יש צורך בבעלים שיניעו את הכלב בכיוון הנכון.

מה לומדים בבית ספר לאילוף כלבים

לכלבים יש דרך לתקשר ובעוד שלעתים נראה שהם ברורים מאד בבקשות שלהם, לרוב קשה לנו, בני האדם, להבין מה בעצם הם רוצים וצריכים. בבסיס האילוף עומד הצורך לתקשר יחדיו ובעצם להבין את השפה הייחודית של הכלבים. ברגע שברור מדוע כלבים מתנהגים כפי שהם מתנהגים, מה אומר כל סימן שהכלב עושה בסיטואציות שונות ואיך נכון לדבר אליהם, אפשר להתחיל באילוף.

בית ספר לאילוף כלבים מלמד את בעלי הכלבים ומאלפים לעתיד כיצד לתקשר טוב יותר עם הכלב והתגובה מידית. לא צריך ללמוד חודשים כדי ללמד את הכלב את הפקודות הבסיסיות אלא יש צורך להתמיד בלימוד ולהיות עקביים. ברגע שהכלב יודע לבצע. את הפקודות הבסיסיות אפשר להתחיל ללמד אותו פקודות מורכבות יותר כשהלמידה יכולה להימשך כל עוד הבעלים יחליט בכך.

כדאי לדעת כי לא רק הבעלים מרוויחים מכך שהכלב שלהם ממושמע ומגיב לפקודות אלא גם הכלב מרוויח המון. הכלב הוא חיה חכמה והוא שמח מתהליך הלמידה כשציות לפקודות הוא הרבה מעבר לביצוע פעולה זו או אחרת, הוא דרך לתקשר עם הבעלים. העמדת אתגרים בפני הכלבים וגירוי החשיבה מאפשרת להם להתפתח ולנצל את היכולות שלהם כשהדבר יכול להתבטא לא רק בפעילות משותפת מהנה אלא גם בכלב רגוע באופן כללי.

בחירת בית ספר לאילוף כלבים

ישנן סיבות רבות לאלף את הכלב. בתחילת הגורות כדאי מאד ללמוד את יסודות התקשורת וללמד את הגור כבר מגיל צעיר לבצע פקודות בסיסיות ולהתנהג בצורה המתאימה בבית ומחוצה לו. כלבים בוגרים יותר אשר מכירים את הפקודות הבסיסיות יכולים להמשיך ללמוד עוד פעולות ואף ללמוד טריקים שונים או להפוך להיות כלבי שירות וטיפול אם בעליהם מעוניינים בכך (ואם הם מתאימים כמובן).

בית ספר לאילוף כלבים יכול לסייע מאד גם לכלבים עם בעיות שונות. כלבים אשר עברו התעללות בעבר, עברו טראומה או שמכל סיבה שהיא נוטים לחרדה ולפחדנות, יכולים להיות מטופלים במסגרת האילוף. אפשר לראות כי כלבים שונים, מגוונים, מגזעים ובגילאים שונים מגיעים לאילוף ועתה כל שנותר לעשות הוא לבחור את בית הספר הנכון.

מה שיטת הלמידה בבית הספר לאילוף כלבים

אילוף פרטני יכול להתבצע במספר דרכים: המאלף מגיע לבית המשפחה, הכלב ובעליו מגיעים למקום האילוף ואילוף המתבצע בתנאי פנסיון. כל אחת מהדרכים יכולה לעבוד כאשר בדרך כלל הסיבה לעבודה פרטנית תהיה בעיית התנהגות. כאשר הכלב לא יכול לתפקד היטב בקבוצה, כשהוא עלול להגיב לא טוב לשאר הכלבים (או בעליהם) או כשדעתו מוסחת בקלות – זו שיטת האילוף הטובה ביותר.

קורס אילוף כלבים פרטני מומלץ גם במקרים בהם המטרה היא לאלף לעבודה. כלבים אשר לומדים כיצד למצוא מוקשים, לרחרח סמים וגם כלבים הלומדים להשתלב בעולם הטיפולי, צריכים להתרכז בתהליך. פעמים רבות האילוף יתבצע באופן פרטני או בשילוב בין היחס האישי לבין אילוף בקבוצה.

שאלות נפוצות על בית ספר לאילוף כלבים

1- בחינת תכנית הלימודים

2 -שיטות האילוף הנלמדות

3- הסמכות וידע

4- הפניות והמלצות

5- שיטת הלימוד

לקריאה בהרחבה כנסו עכשיו לאתר!

התשובה? זה תלוי. במאמר זה נבחן מהי הדרך הנכונה ביותר לאלף וכיצד למצוא את הבית ספר המומלץ ביותר לכלב.

המדריכים – הרקע והניסיון בבית ספר לאילוף כלבים

על המדריכים להיות בעלי ניסיון כאשר אם הם רק בתחילת הדרך הניסיון הוא למעשה מבית הספר בו הם למדו. יש לבדוק היכן המאלפים למדו והאם יש בידיהם תעודה. יש לבדוק איזו תעודה יש בידיהם והאם הם יוכלו רק לעזור בתחום האילוף או גם בשאלות מעבר אליו.

מעבר לרקע של המדריכים כדאי מאד לבקש לשמוע עליהם המלצות ולדבר איתם באופן אישי כדי לראות האם ישנו חיבור או לא. אילוף יכול להימשך שבועות ספורים בלבד אך בתקופה זו יכולות לעלות שאלות שונות וחשוב שיהיה תמיד לאן לפנות ולהרגיש בנוח לשאול כל שאלה.

תקשורת טובה זה הכל.

אם גם אתה רוצה תקשורת טובה בינך לחבר שלך זה הזמן להשאיר לנו פרטים

התחל צ'אט ווצאפ
1
צריך עזרה? אנחנו ממש כאן!
שלום וברוכים הבאים ל Woof dogs israel 🙂
אנחנו כאן כדי לתת לך מענה באופן המהיר ביותר בווצאפ, קליק ואנחנו איתך.
דילוג לתוכן