קורס כלבנות טיפולית

הכלב הוא הרבה יותר מסתם חיית מחמד. הוא יכול להיות החבר הכי טוב ולעתים להיחשב כחלק בלתי נפרד מהמשפחה. הוא מביא איתו הרבה שמחה, עושה שטויות בלי סוף, פרצופים והאהבה שלו לא תלויה בדבר. הוא יכול להביא איתו ערך רב לחיים ולא רק של בעליו. קורס כלבנות טיפולים שם את הקשר בין האדם לכלב במרכז וכאמצעי לרפא ולשקם את הנפש.

מה זה קורס כלבנות טיפולית?

קורס כלבנות מכשיר כלבים להשתלב בעולם התרפיה. הם לא עושים זאת לבדם ולא יוצאים לעבודה וחוזרים בחזרה לביתם בסוף היום אלא עושים זאת יחד עם בעליהם. הכלבים יכולים להשפיע על הסביבה שלו באופן חיובי ומכאן הוא יכול לקדם את המטופל בדרכים שונות כולל לגרום לו להיפתח, לרצות לבצע חלק מהפעולות שעליו לבצע ולהשפיע עליו חיובית מבחינה טיפולית.

בקורס כלבנות הכלב נמצא במרכז. ישנם אמצעים שונים להשתמש בהם כדי להצליח לגרום לכלב להביא את היכולות שלו לידי ביטוי ולשלב אותו בעבודה הטיפולית. נכון להגיד שישנם כלבים שתמיד גורמים לסביבה לחייך והאם עושים זאת בצורה טבעית, אך כדי שהם יוכלו גם לסייע בטיפול המקצועי, הם חייבים לעבור אימון מתאים לכך.

החשיבות של הכלב בתהליך הקורס כלבנות טיפולית

קורס כלבנות טיפולית נולד מתוך ההנה כי לכלב ישנן יכולות שלנו, בני האדם, אין. הכלב מביא נחמה רבה וכל זאת באותנטיות מוחלטת. הוא מאפשר למטופלים להיפתח, לחייך ולהרגיש בטוחים כאשר לא פעם מטופלים שמתקשים לסמוך ולבטוח בסביבתם ירגישו בנוח דווקא עם הכלב, יפתחו אליו ובתוך כך יאפשרו למטפל להציץ לעולמם ולהעניק להם את העזרה שהם זקוקים לה.

כלבים יכולים לשמש במצבים שונים, לעזור למטופלים להתגבר על טראומות, חרדה ואף לצאת מדיכאון. הם עושים עבודה נהדרת ומרגישים מתוגמלים מכל קשר חדש שהם יוצרים. החוויה נפלאה עבור המטופלים, עבור הכלב ועבור המטפלים אשר בזכות הכלב מסוגלים לבצע דברים שבלעדיו הם לא יכלו לבצע. הסינרגיה הזו מתרחשת כאשר המטפל יודע את תפקידו של הכלב ומנחה את התהליך בצורה הנכונה.

הכלב לא בא להחליף את המטפל ועל אף שיכולה להיות לו השפעה חיובית מאד על מטופלים ממגוון רחב של תחומים, הוא לא יכול לבצע את המוטל עליו ללא ההנחיה והרקע המתאים. הכלב והבעלים (המטפל) חייבים לעבור קורס אילוף אשר יאפשר לשניהם לבצע את העבודה החשובה שלהם בצורה הטובה ביותר. במהלך הקורס אילוף כלבים ניתנים כל הכלים הנדרשים לעבודה בפועל והוא כולל התנסות מעשית.

הכלב יכול להשתלב בטיפולים מגוונים בקורס כלבנות טיפולית

לכלב יכולות יוצאות דופן כאשר הוא לא שופט ולעולם לא מגיע עם דעה מוקדמת. הוא יכול להשתלב בטיפולים מגוונים ובסביבות עבודה שונות. הכלב יכול להיכנס לבית האבות, לכיתת בית ספר, לשמש לעבודה עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי, ילדים עם קשיים של ויסות חושי ולקויות למידה. זו חלק מהרשימה כמובן כאשר כלבים יכולים להשתלב אפילו בטיפולים אצל אנשים עם פגיעה פיזית ולהעניק להם עידוד לביצוע המשימות השונות שיכולות להוביל אותם קדימה.

לפעמים כל שנדרש כדי ליצור שינוי הוא חיבור רגעי וליטוף של הכלב. ילדים ומבוגרים יכולים להרגיש בטוחים יותר כשהכלב בסביבה. הם מרגישים נינוחים, מוכנים להיפתח מבחינה רגשית ולהתנסות בדברים חדשים וכל זאת רק בשל העובדה שהם יוצרים תקשורת וקשר אישי עם הכלב.

הכלבים יכולים לעזור במקרה של טראומות, לחזק את הביטחון העצמי ולעודד את המטופלים. הם יכולים לעשות את כל אלה אך יש לכך מספר תנאים:

  • עליהם להגיע עם מטפל אשר מכיר את המקרה היטב והוא זה שינחה את הטיפול
  • עליהם לעבור הכשרה מתאימה ומקיפה, אילוף אשר מיועד לתחום הטיפולי
  • עליהם להתאים לתחום הכלבנות הטיפולית ולהיות בעצמם במצב חיוני ובריאים
תקשורת טובה זה הכל.

אם גם אתה רוצה תקשורת טובה בינך לחבר שלך זה הזמן להשאיר לנו פרטים

בחינה מקדימה של התאמת הכלב לקורס כלבנות

שאלה שיכולה לעלות היא האם קורס כלבנות מתאים לכל כלב. התשובה לכך היא פשוט ״לא״. לא כל כלב יכול להתאים ככלב טיפולי וישנם מספר דברים שיכולים להשפיע על ההתאמה. הגזע של הכלב הוא אחד מהם אך הוא לא העיקרי ובוודאי לא היחיד. לפני תחילת הקורס יש לבחון את ההתאמה ובאופן ספציפי יותר יבחנו המרכיבים הבאים:

  • טמפרמנט – הכלב צריך להתאים לטיפול מבחינת האופי שלו ומבחינת הרמה האנרגטית כאשר הוא לא יכול להשתולל, לרוץ ולקפוץ אך גם לא רגוע מדי.
  • צייתנות – כתנאי מקדים על הכלב לעבור אילוף בסיסי ולהיות כלב בעל כישורי צייתנות והקשבה לפקודות הבסיסיות ורצוי מעבר להן.
  • מערכת יחסים – כחלק מתנאי קבלה לקורס כלבנות טיפולית תיבחן מערכת היחסים בין המטפל לבין הכלב והיכולת שלהם לעבוד יחדיו בצוות.
  • ביטחון עצמי – כלבים שעברו טראומות קודמות, שנוטים לחרדה ויש להם פחדים שונים, עלולים שלא להתאים לאורח החיים של כלב הטיפולי.
  • התנהגות חברתית – על הכלב הטיפולי להיות חברותי ואוהב זרים. הוא לא יכול להיות חברותי מדי כדי שדעתו לא תהיה מוסחת בעת העבודה אך הוא חייב להיות ידידותי.
  • רוגע – כחלק מהעבודה הטיפולים עשויים לעלות גירויים שונים והכלב צריך להיות מסוגל להתייחס אליהם בנינוחות ולא להיות מושפע מהם בצורה שתפגע בטיפול.

שאלות נפוצות על קורס כלבנות טיפולית

1- בחינת תכנית הלימודים

2 -שיטות האילוף הנלמדות

3- הסמכות וידע

4- הפניות והמלצות

5- שיטת הלימוד

לקריאה בהרחבה כנסו עכשיו לאתר!

במהלך קורס כלבנות טיפולים לומדים המטפלים כיצד להשתמש בכלב ולהיעזר בו בתהליך הטיפול. אפשר לומר כי הכלב הוא ״כלי״ אך הוא לא באמת מנוצל.

מה תקבלו במהלך הקורס כלבנות טיפולית

במהלך קורס כלבנות טיפולים לומדים המטפלים כיצד להשתמש בכלב ולהיעזר בו בתהליך הטיפול. אפשר לומר כי הכלב הוא ״כלי״ אך הוא לא באמת מנוצל אלא מביא את היכולות האישיות שלו לידי ביטוי. הוא זוכה להעניק מהטוב שלו לסביבה ולהיות בעל ערך רב. כל זה אפשרי כמובן רק כאשר ישנה סינרגיה מלאה בין האדם לכלב וכל עוד שומרים על הכלב בתהליך.

היום ידוע כי לכלב יש יכולת לסייע למטופלים מתחומים רבים כשלעיתים הנוכחות שלו מספיקה כדי לשנות את תחושת המטופל ולעיתים הוא לוקח חלק מהותי בטיפול. כאשר ישנה מעורבות של כלב בתהליך הטיפולי, החיבור יהיה שונה ויוצא דופן והקשרים יהיו בין המטופל למטפל, בין המטופל לכלב וכמובן, בין המטפל לכלב שסומך עליו ומונחה על ידו לכל אורך הדרך.

תקשורת טובה זה הכל.

אם גם אתה רוצה תקשורת טובה בינך לחבר שלך זה הזמן להשאיר לנו פרטים

התחל צ'אט ווצאפ
1
צריך עזרה? אנחנו ממש כאן!
שלום וברוכים הבאים ל Woof dogs israel 🙂
אנחנו כאן כדי לתת לך מענה באופן המהיר ביותר בווצאפ, קליק ואנחנו איתך.
דילוג לתוכן